top of page

КАЛЕЙДОСКОП ПОДІЙ

«AVE, SKOVORODA! З іменем СКОВОРОДИ крокуємо у майбутнє!»


І словом,

І розумом,

І життям своїм

мудрець ...

Україна дала світові Григорія Скороводу, що увійшов, за версією ЮНЕСКО, до п’яти мудреців світу – разом із Сократом, Конфуцієм, Спінозою і Махатмою Ґанді. Їх усіх об’єднує принцип: «Жив, як учив». «Коли не зможу нічим любій Вітчизні прислужитись, в усякому разі з усієї сили намагатимуся ніколи ні в чому не шкодити».

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України плану заходів щодо відзначення 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди комунальною установою «ЦПРПП» Мар’їнської міської ВА було запропоновано провести у закладах загальної середньої освіти Мар’їнської міської територіальної громади виховні просвітницькі заходи впродовж жовтня — листопада.

За цей період у ЗЗСО були проведені круглі столи «Сковороди зоря у вічність промовляє», цикли літературних годин та годин спілкування «Світ ловив мене, та не спіймав», літературні читання «Григорій Сковорода – народний мудрець, вчитель, філософ», лекції «Григорій Сковорода як символ мудрості української землі», інтерактивні вікторини «Світ ловив мене, та не спіймав», медіауроки «Від чого Григорій Сковорода все життя тікав?», віртуальні екскурсії Лохвицьким краєзнавчим музеєм ім. Г.Сковороди, тематичні експозиції та виставки малюнків «Світ Сковороди» та ін., присвячені творчій та культурно-громадській діяльності Григорія Сковороди.

Заступник директора з НВР Максимільянівського ЗЗСО І-III ступенів Мар’їнської МТГ Ольга Удинська зазначила: «Г.С.Сковорода — сучасний світоч для учнівської спільноти. Тож з нагоди ювілейної дати, 300-річчя від дня народження митця, у 1-11 класах Максимільянівського закладу загальної середньої освіти I - III ступенів Мар’їнської ВЦА Покровського району протягом листопада було проведено ряд заходів, присвячених життю та діяльності видатного просвітителя-гуманіста, поета, педагога. Класними керівниками 1-11 класів були проведені виховні години «Життєві уроки Григорія Сковороди», «Крокуємо за Сковородою»; учителями української мови та літератури проведені онлайн-уроки-диспути «Шляхами Г.С.Сковороди». У рамках проведених заходів здобувачі освіти мали змогу здійснити віртуальну мандрівку "Шляхами Г.С.Сковороди", виконати інтерактивні вправи, скласти портрет освітянина, порозмірковувати над сутністю філософських повчань мудреця, розгадувати кроссенси та вікторини, а також провели конкурс ілюстрацій до байок видатного митця. Трьохсотлітній ювілей важливої для культури постаті – це гарна нагода заглибитися в аналіз її біографії та спадщини, особливо якщо це неоднозначний, несистемний і невловний філософ, яким був Сковорода. Офіційних даних щодо митця, який став мегапопулярним вже за життя, збереглося небагато. Натомість є чимало легенд. Допитливі здобувачі освіти нашого закладу провели пошукову роботу й підготували декілька цікавих фактів про життя і творчість Григорія Савича. Результатом цієї роботи став відеомікс, присвячений 300-річчю від дня народження «Українського Сократа».

Учитель української мови та літератури Зорянського ЗЗСО І-III ступенів Лариса Зайцева з учнями 10-11 класів провела літературні відео читання «Тоді лише пізнається цінність часу, коли він утрачений».

Учитель української мови та літератури Мар’їнського ЗЗСО І-III ступенів №1 і №2 Ірина Павленко з учнями 11-их класів провела відеомейкер до 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди.

Консультант КУ «ЦПРПП» Мар’їнської міської ВА,

учитель української мови та літератури

Мар’їнської ЗЗСО І-III ступенів №2

Вікторія МАЙОРЧИКОВА


Commenti


bottom of page