top of page

Бюро методичних знахідок

учителів Донецької області

Заступник директора з навчально-виховної роботи, учитель української мови та літератури Краматорської української гімназії

Міщенко Наталія Анатоліївна

Микола ЧАБАДА. ЛІТЕРАТУРНО-МИСТЕЦЬКІ ВЕЧОРИ В ШКОЛІ. 

Посібник для вчителя

 

(Ілюстративний матеріал (музичні додатки дивись на сторінці:

https://drive.google.com/folderview?id=0BxPSNZedlMm8bmxJTzJRendzWkk&usp=sharing)

Учителі української мови та літератури Курахівської

ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 

Літвінова Тетяна Вікторівна,

Янченко Олена Миколаївна

   Проект дає можливість учителю на більш високому рівні впроваджувати дистанційне навчання та метод проектів не тільки в класну, а й у позакласну діяльність, сприяє формуванню самоосвітньої та інформаційно-комунікативної компетентностей учнів, розвитку творчих здібностей. Реалізація проекту допомагає поєднати творчість і технології.

Учитель української мови та літератури Краматорської

української гімназії 

Савчук Ірина Григорівна

Квест «Я знаю свою країну!»

Для  учнів 7  класів
Царюк Олена Олександрівна, 

учитель української мови та літератури

спеціалізованої школи № 66  м.Маріуполя  Донецької обл.

Замало стверджувати, що Олена Олександрівна добра, творча, натхненна…Прекрасно сказала вона сама: «Спробую передати, що на душі, чим живу, на що сподіваюся... Можливо, найлегше буде описати себе, порівнявши з веселкою. Чому? А просто в ній різні кольори: і темні, і світлі – як у житті. А разом складається одне полотно... Хочеться додати, що моя «райдуга»  зовсім не гордовита! Ні високі посади, ні звання чи винагороди не є для мене вирішальними при прийнятті важливого рішення. «Чи стане від мого рішення комусь краще? Чи зможу я після цього зробити більше у своїй професії?» - ось що хвилює мене передусім».

Варава Олена Геннадіївна,

учитель української мови та українознавства Волноваської загальноосвітньої школи

І –ІІІ ступенів №6 

Проблема  над якою працює:  Використання інтерактивних технологій на уроках української мови та літератури.

Педагогічне кредо:   Шукати, пізнати, навчитись та вчить.

 

Азьомов Віктор Терентійович,

учитель української мови і літератури Степанівської загальноосвітньої школи  Олександрівського району

Пропоную Вашій увазі свою розвідку, присвячену проблематиці вірша Т. Шевченка «Минають дні, минають ночі». Переконаний, що аналіз цього твору в шкільних підручниках вибудуваний на профанних ідеологічних штампах радянської літературознавчої школи, отже, не відповідає національному змістові оригіналу, не розкриває  первнів Шевченкового світобачення і спотворює його художні відкриття в цьому творі.

                                                                           Автор

Є письменники, творчість яких будоражить, як пахощі  весняного бузку, надихає, заразом викликаючи сум'яття і тривогу.  Вже на другому-третьому рядку читача охоплює тремке відчуття довіри й одкровення, яке причаровує, і в його надрах – якимось дивом схоплена художником  – істинно твоя, душевна, ще не знана, глибоко особистісна таїна. Є письменники, в яких, усупереч  розмислам фізіології, серце без оболонки, але сам пульсуючий,  сформатований  прекрасним і трагічним чуттям любові, ословесений  дух.

         Це про нього, про Григора Тютюнника…

Відкривання національних здобутків

та втрат у духовному світі героїв

драми-опери Івана Котляревського

"Наталка Полтавка"

Калмикова Марина Валентинівна,

учитель української мови та літератури Слов'янського педагогічного ліцею

Коло наукових інтересів учителя: розвиток креативного мислення у обдарованих особистостей; візуальна поезія ХХ ст., комп'ютерна лінгвістика, геолінгвістика і мовні світи, семантика і мовна концептуальність світу, креалізовані тексти поетів ХХ ст.

Педагог прагне, щоб її заняття стали бездоганною школою, після закінчення якої людина добре знала б, у чому полягають її таланти, уміння та розумові здібності, які допоможуть їй стати тим, ким вона побажає.

Кошаріна Ірина Андріївна,

учитель української мови та літератури  Кіровської ЗОШ  І-ІІІ ступенів Волноваського району Донецької області

  У своїй діяльності використовує різноманітні комп’ютерні технології: мультимедійні презентації, електронні таблиці, відеоматеріали,  Інтернет-ресурси, електронні словники. Для кращих результатів користується не лише наочністю, рекомендованою МОН, але й власноруч виготовленими таблицями, схемами.

   Педагогічний процес на уроках мови та літератури будується за принципом діалогу, полілогу й багатий на імпровізації.

Тетяна Юріївна Попова,

учитель української мови та літератури Верхньоторецької  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Ясинуватського 

району Донецької області, заслужений учитель України. 

Прагнучи бути активною і користуючись гаслом про те, що життя – це рух, педагог націлює на таку позицію своїх вихованців. Велика працездатність, наполегливість у досягненні поставленої мети – ось ті особистісні риси, які допомагають їй бути успішною і робити такими тих, кого навчає та виховує.

Шистко Лариса Володимирівна, 

учитель української мови та літератури Костянтинівської

гімназії із ЗШ І ступеня Костянтинівської міської ради Донецької області

Перфілова Наталя Сергіївна,

учитель української мови і літератури Новогнатівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Волноваської районної ради

Даний позакласний захід проходить у формі інтелектуальної гри і дозволяє актуалізувати пізнавальну діяльність учнів, розвивати їх мовлення, інтелектуальні здібності та світогляд, формувати універсальні моделі мислення, розвивати комунікативні здібності та уміння приймати рішення в нестандартних ситуаціях, розширювати словниковий запас школярів, виховувати любов до української мови, культуру спілкування.

У змаганні беруть участь учні 5-9 класів, які заздалегідь об’єднуються по 5 гравців  у команду «Жовтих» та команду «Синіх». Кожна з команд має свою групу підтримки.

Гра складається з семи раундів: «Народ скаже, як зав’яже», «Прямо чи влучно»,  «Без верби і калини нема України», «Пісня – душа народу», «Муки творчості», «Відомі українці», «Вірю не вірю». На початку кожного раунду оголошується завдання та його вартість (кількість балів, які можна отримати за правильну відповідь). Якщо команда відповідає неправильно, запитання переходить до команди суперників.

Між раундами команди матимуть змогу заробити додаткові 2 бали, відгадавши за першими звуками назву пісні та її виконавця.

Щоб одержати перемогу, діти повинні набрати для своєї команди найбільшу кількість балів у кожному із запропонованих раундів.

Гра «Я люблю Україну» вважається закінченою тоді, коли гравці пройшли всі раунди. Журі підводить підсумки, підраховуючи кількість одержаних команда­ми балів, визначає команду-переможницю.

Українець Тетяна Іванівна,

учитель української мови та літератури Привільської загальноосвітньої школи

І –ІІІ ступенів Слов'янської районної ради 

Сфера професійних та особистих інтересів: Учитель-методист, «Відмінник освіти України»; наставник переможців Всеукраїнських, обласних, районних конкурсів та олімпіад з української мови та літератури.

Висвітлення свого досвіду роботи та досвіду вчителів-колег школи і району у пресі (г. «Вісті», ж. «Все для вчителя»). Створення програми факультативного курсу «Ділове українське мовлення» (10 клас), освітнього посібника «Новітні технології сучасного уроку», проведення районних конференцій учителів-словесників, участь в обласній науковій конференції «Рідна мова».

bottom of page