VIII Міжнародний конкурс з українознавства для учнів 8-11 класів
- Viddilukrfilolog
- 30 бер. 2015 р.
- Читати 2 хв

26-28 березня 2015 року в Науково-дослідному інституті українознавства відбувся другий (очний) етап VIII Міжнародного конкурсу з українознавства, який, окрім захисту науково-дослідних робіт, передбачав виконання письмових та тестових завдань переможцями першого етапу. Учнівські роботи надійшли з 21-ї області України та 3-х країн зарубіжжя. У другому турі змагався 71 школяр. Серед репрезентантів етнічних українських земель найчисельніше були представлені учнівські колективи Волинської, Чернівецької, Донецької, Хмельницької та Тернопільської областей, Придністров’я, Іспанії та Німеччини.
На очному етапі Донецьку область представляли п’ять учнів Піддубненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Великоновосілківського району:
- Казакова Надія, 9 клас, керівник — Ярова Л.В. (заступник директора з виховної роботи);
- Пунга Роксолана, 9 клас, керівник — Кравченко А.О. (шкільний бібліотекар, керівник музею);
- Шерекіна Анастасія, 9 клас, керівник — Коряк І.В. (учитель початкових класів);
- Щепіхіна Ольга, 9 клас, керівник — Кравченко А.О. (шкільний бібліотекар, керівник музею);
- Головко Анастасія Сергіївна, 10 клас, керівник — Гнибіда А.С. (учитель історіїї).
Тематика науково-дослідних робіт учасників відобразила комплексність українознавчих студій. Найпопулярнішими темами дослідження постали звичаєві контексти українського традиційно-обрядового циклу: народні свята, перекази, ігри, казки, символіка візерунків та кольорів. Не залишились учні байдужими і до народного сприйняття та значення одягу, прикрас, рушників, предметів побуту, сучасного прочитання народних оберегів – писанок, ляльок-мотанок, хліба. Актуальними залишаються краєзнавчі роботи, присвячені літературній, мистецькій, громадській діяльності вихідців з рідних місць школярів. В окремий напрямок концептуалізуються дослідження природничо-географічних аспектів краю – річок, могил, регіональних топонімів. У старших класах важливою постає проблематика соціального спрямування: соціального сирітства, правового нігілізму, ефективності громадських структур. Ряд робіт присвячено сприйняттю молоддю Революції гідностіта пов’язаних із нею дискурсів героїзму, самопожертви, ворожнечі, проблемі смерті.
Переможцями конкурсу від Донеччини стали Щепіхіна Ольга та Головко Анастасія (ІІІ місце).
Призерами у номінаціях «За використання письмових та усних джерел та вивчення долі людей в історичному процесі»обрано Пунгу Роксолану та «За глибину знання етнографічного матеріалу та народного життя» — Казакову Надію.
За результатами виконання тестових робіт з українознавства перемогу здобулаПунга Роксолана (ІІ місце).
Під час VIII Міжнародного конкурсу з українознавства учні, вчителі та гості долучилися до перегляду тематичного кінолекторію «Кобзар» Тараса Шевченка, відвідали Музей гетьманства. Керівники науково-дослідницьких робіт мали змогу спілкуватися з колегами під час круглого столу для освітян та вчених «Українознавче наповнення змісту навчання в системі освіти: проблеми і перспективи», у роботі якого взяли участь співробітники Міністерства освіти та науки України, співробітники Науково-дослідного інституту українознавства, науковці Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, методисти та вчителі.