Навчаємося в Майстра: авторська школа В. Т. Азьомова
- Viddilukrfilolog
- 2 квіт. 2015 р.
- Читати 2 хв

Як блокувати в людині механізм самознищення, коли весь розвиток технологій породжує тільки ще більші проблеми?
Нам потрібно подолати на вкрай обмеженому політико-часовому просторі дитинячу хворобу хронічно-бездержавного етносу, у противному випадку проблема нашої цивілізаційної ідентифікації остаточно і безповоротно перейде у розряд теоретичних."
Ці міркування пролунали з вуст унікальної людини, Вчителя з великої букви, який живе поряд з нами і в цей час, Азьомова Віктора Терентійовича, учителя Степанівської загальноосвітньої школи Олександрівського району. Віктор Терентійович - автор великої кількості матеріалів, що побачили світ у різноманітних українських та зарубіжних періодичних виданнях, учасник міжнародних конференцій, поет, науковець.
2 квітня, відповідно до плану роботи Донецького обласного ІППО, у гостинних стінах Слов’янського педагогічного ліцею відбулося перше заняття авторської майстерні Азьомова В.Т. з теми «Пошуки концептуальних можливостей архетипно-родоцентричної системи літературознавчого аналізу в загальноосвітній школі», на якому були присутні педагоги з різних міст і районів Донеччини.
До уваги присутніх був представлений архетипний аналіз балади «Тополя» Тараса Шевченка. Учасники майстерні були вражені, бо відчули себе втаємниченими у магію цього Віктора Терентійовича. Уважно вчитувалися у рядки балади, немов відкриваючи її вперше, активно брали участь в обговоренні поставлених викладачем питань, відкривали по-новому світ Шевченка. І все це захоплювало, надихало, спонукало присутніх до пошуків істини.
У другій частині зустрічі вчитель познайомив колег із власною Духовною архетипною системою етносвіту (ДАСЕ), яка є елементом ціннісних координат суспільства. Принцип «ціле більше суми частин» надає учителеві різноманітний і багатий інструментарій для аналізу, створює нові горизонти бачення сюжетно-змістової організації твору. Основні ознаки ДАСЕ полягають у спрямуванні вивчення літератури на відновлення втрачених архетипнихоберегових світоглядних імперативів. Більш ґрунтовно Азьомов В.Т. зупинився на видах аналізу художнього твору згідно з системою ДАСЕ.
На завершення першого заняття з вуст присутніх пролунали не тільки щирі слова вдячності за цікаву зустріч, але такі потрібні слова визнання неймовірного таланту вчителя, який шукав себе у професії, науці, мистецтві та допомагав однодумцям себе знайти, виховуючи кожним словом, жестом, поглядом патріотів України.