«До рідного слова торкаюсь душею…»
- Viddilukrfilolog
- 8 лист. 2015 р.
- Читати 2 хв

«Кожен край має свій звичай», – говорить українське народне прислів'я. Подібно можна сказати й про традиції організації та проведення позакласних заходів у загальноосвітніх школах Донецької області. Кожна з них має свої усталені форми роботи.
Так, щороку до Дня української мови та писемності у Верхньоторецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ст. Ясинуватського району за методикою КТС (колективної творчої справи) проводиться Тиждень, присвячений українській мові. Велика заслуга в його проведенні належить педагогу-організатору Черкашиній Олені Михайлівні.
Ось і цього року, на початку листопада, у стінах школи триває Тиждень української мови та писемності «До рідного слова торкаюсь душею…». Його гаслом стали поетичні рядки Д. Білоуса: «Дорожи українською мовою, рідна мова – основа життя». Педагоги навчального закладу ставлять за мету формування в учнів розуміння того, що українська мова – скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава. Розпочався Тиждень з інформаційного дня: під час відкриття на урочистій лінійці Олена Михайлівна зробила «Анонс мовного тижня в школі». Другого дня, що називався розважальним, учні 7-11 класів під керівництвом учителя української мови Чумакової Л. Л. випробували себе в грі-змаганні «Ну що б, здавалося, слова…» А 5-6 класи побували на бібліотечному уроці «Рідна мова – життя духовного основа». Наступного дня творчості учні початкових класів змагалися в конкурсі читців «І в серці обізветься рідна мова…» У їхньому виконанні вірші про українську мову звучали емоційно, щиро. Інтелектуальний день виявив найкращих знавців мови серед п'ятикласників, що взяли участь у вікторині «Ой, яка чудова українська мова!». Святкового дня школярі долучилися до заходу «Вітаймо українську мову!». Їхні слова любові були звернені до Української Мови, роль якої блискуче виконала учениця 10 класу Кутакова Анастасія. Попереду – останній день Тижня – день змагань, у якому продемонструють свою мовну вправність учні 3-11 класів, адже для них буде проведено І етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Побажаємо учасникам та їхнім наставникам удачі, успіху, досягнення висот у подальших етапах цього інтелектуального змагання!