top of page

КАЛЕЙДОСКОП ПОДІЙ

Десяті Всеукраїнські Педагогічні Читання «Виховуватися в моральному кліматі пам’яті»


21-22 листопада 2015 року вчителі Слов’янської ЗОШ №5 Теслицька Л.Г., Рудакова М.П., Орлова Н.М., Якубовська Н.М., Білущенко В.С. відвідали Десяті Всеукраїнські Педагогічні Читання з гуманної педагогіки «Виховуватися в моральному кліматі пам’яті», які проходили в м. Києві за підтримки Міністерства освіти і науки України в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова. На цю зустріч з’їхалися вчителі з усіх куточків України.

Десяті Читання – це жваве обговорення та осмислення двох найважливіших понять в контексті духовного гуманізму: «ПАМ'ЯТЬ» і «ВИХОВАННЯ». Вимірювання духовності допомагає нам зрозуміти і повернути цим та іншим поняттям їх таємний зміст, внаслідок чого перед нами відкриваються прекрасні горизонти гуманної педагогічної свідомості.

Моральний клімат пам'яті - це створення Учителем, вихователем, батьками такого простору, в якому живуть Піднесені і Прекрасні Образи, здатні пробудити в душах наших учнів Образ Творця, і направити їх до самовиховання. На цих Читаннях обговорювали, як створювати такий простір, якими образами його наповнювати і наповнюватися самим.

Читання відкрив С.Л.Крук, кандидат педагогічних наук, доцент, президент Всеукраїнської культурно - освітньої асоціації гуманної педагогіки, віце–президент Міжнародного Центру Гуманної педагогіки, директор Центру інноваційної педагогіки та психології Хмельницького Національного університету, доцент, Лицар Гуманної Педагогіки.

Учасників у відеозверненні привітав Ш.А.Амонашвілі, академік, доктор психологічних наук, професор, іноземний член НАПН України, почесний президент Міжнародного Центру Гуманної Педагогіки, який надав практичні поради з виховання духовності у підростаючого покоління. П.Ш.Амонашвілі, президент Міжнародного Центру гуманної педагогіки, директор Студії "Басті Бубу", Лицар Гуманної Педагогіки.

Були заслухані доповіді :

- "Дороговкази до духовності особистості" - В.П.Бех , директор Інституту проблем виховання НАПН України, дійсний член НАПН України, доктор психологічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України;

- "Психологічна пам'ять як інформаційна основа екзистаційної особистості", С.Д. Максименко, академік-секретар НАПН України, директор Інституту психології ім. Г.С.Костюка НАПН України, іноземний академік РАО та Академії природничих наук ФРН, доктор психологічних наук, професор, лауреат Державної премії України, заслужений діяч науки і техніки України.

- " Методологія духовного гуманізму" - В.Ф.Бак, вчитель біології НВК № 11 м. Артемівська Донецької області, вчитель-методист, Відмінник освіти України, віце-президент ВАГП, Лицар Гуманної Педагогіки.

У форматі Читань працювало сім творчих майстерень і сім майстер-класів, керівниками яких були вчителі, доктори та кандидати наук, вчені. Кожен учасник міг там виявити свій творчий потенціал, доповнити загальну чашу мудрості й досвіду.

Рубрика «Сузір’я педагогічних ідей» дала можливість познайомитися з вчителями - методистами, вчителями вищої категорії, лікарями, психологами, які поділилися своїми наробками, дали практичні поради, показали форми та прийоми роботи з дітьми та батьками.

Теслицька Л.Г., старший учитель, учитель-методист; учитель початкових класів ЗОШ №5 м.Слов’янська, Учитель Гуманної Педагогіки розповіла про «Становлення духовної спільності в освітньому просторі молодших школярів». У своїй доповіді вчитель показала форми та методи гуманної педагогіки, які допомагають їй у навчанні та вихованні учнів.

На Читаннях панувала атмосфера дружби і взаєморозуміння. Учасники спілкувалися, натхненно ділилися досвідом роботи. Розходитися нікому не хотілося. Але попереду - нові зустрічі, нові спільні заходи, нові творчі знахідки.


 
 
 
bottom of page