Круглий стіл: «Усе починається з мотивації: з досвіду роботи ММК (РМК)»
- Viddilukrfilolog
- 4 лют. 2016 р.
- Читати 3 хв

«Я не зазнавав поразки. Я просто знайшов 10 000 способів, які не працюють», - писав Томас Едісон. Учасники ж заходу, про який піде мова нижче, шукали способи, що працюють. 4 лютого 2016 року на базі Слов’янського педагогічного ліцею відбувся круглий стіл «Усе починається з мотивації: з досвіду роботу ММК (РМК)». Поза сумнівом, порушена проблема мотивації педагогів до участі у фахових конкурсах, а учнів до навчання та участі в мовно-літературних конкурсах та предметній олімпіаді наразі залишається важливою.
Практичну частину круглого столу відкрила методист відділу української мови та літератури, заслужений учитель України Попова Тетяна Юріївна, яка наголосила на необхідності самомотивації як важливого компонента продуктивної роботи. Узявши на себе роль психолога, Тетяна Юріївна продемонструвала присутнім низку тренінгових вправ для розвитку самомотивації: «Хвалько», «Дамоклів меч», «Змагання», «Нагорода». Учасники та експерти тренінгових вправ переконалися, що позитивна самомотивація – це керування кнопками емоцій, які запускають наші дії.
А далі завідувач відділу української мови та літератури Тетяна Сергіївна Байдаченко презентувала план роботи відділу української мови та літератури Донецького облІППО на 2016 рік, ретельно проаналізувавши як традиційні, так і нові заходи. Тетяна Сергіївна спонукала педагогів області до розміщення власних творчих доробків на сайті відділу та нещодавно створеному блозі до вшанування пам’яті І. Я. Франка. Під час виступу Байдаченко Т. С. продемонструвала учасникам заходу напрямки діяльності, що можуть стати полем для реалізації їхніх потреб.
Із досвідом мотивації учителів до участі у фахових конкурсах присутніх ознайомили методисти ММК та РМК, що мають результати роботи. Так, Сас-Крючкова В. В., методист ММК м. Дружківки, розповіла про форми зовнішнього впливу як засобу мотивації педагогів.
Щирим, емоційним був виступ Бабенко О. А., директора Слов’янського педагогічного ліцею, кандидата педагогічних наук. Оксана Анатоліївна поділилася досвідом щодо мотивації фахової активності вчителя як складової його саморозвитку.
Зацікавив учасників круглого столу й мережевий принцип взаємодії вчителів-предметників, що також є ефективним засобом педагогічної мотивації. У цьому переконала Кириченко Г. В., методист ММК відділу освіти Дзержинської міської ради.
Із методами мотивації у процесі індивідуальної роботи з педагогами ознайомила Воробйова Н. О., методист із навчальних дисциплін та виховної роботи комунальної установи «Красноармійський районний методичний кабінет».
Про заохочення як один із дієвих методів мотивації педагогів розповіла Головань М. М., завідувач методичного кабінету Слов’янського району.
Змогли презентувати досвід роботи з порушеної проблеми навіть ті, хто знаходився на великій відстані від місця проведення круглого столу. Методист Маріупольського науково-методичного центру Романюк С. І. підготувала відеодоповідь «Поруч на сходинках до майстерності: з досвіду роботи щодо підготовки педагогів до професійних конкурсів», а вчитель Ближненської загальноосвітньої школи відділу освіти Волноваської райдержадміністрації Сєрая Т. В. – мультимедійну презентацію «Мотивація учнів до участі в мовно-літературних конкурсах».
Активізував учасників круглого столу майстер-клас учителя Краматорської української гімназії Савчук І. Г. Педагог зуміла зацікавити колег грою, продемонструвавши можливості цього методу як засобу мотивації учнів на уроках української мови та літератури. Миронова Г. І., учитель Краматорського навчально-виховного комплексу (загальноосвітня школа №32 – дитячий навчальний заклад) поділилася досвідом «Факел, який треба запалити»: мотивація учнів до участі у творчих конкурсах».
Після висвітлення питань традиційно тривали обговорення, доповнення… Та найкращу оцінку почутому й побаченому зробила присутня на заході директор департаменту освіти Донецької обласної державної адміністрації Оксенчук Надія Володимирівна. Вона подякувала за ту роботу, яку проводять педагоги області щодо мотивації щколярів до навчання. На думку Надії Володимирівни, саме вчитель-словесник має бути зразком для учнів та їхніх батьків у справі піднесення престижу української мови, поширення народних звичаїв та традицій, розбудови державності.
Відділ української мови Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти щиро дякує директору департаменту Донецької обласної державної адміністрації Оксенчук Надії Володимирівни за корисні хвилини спілкування, а директору й колективу Слов’янського педагогічного ліцею за гостинність і теплий прийом.
Усе починається з мотивації… Сподіваємося, що запланована на 2016 рік діяльність, фундаментом якої є стійка внутрішня мотивація педагогів, принесе плідні результати.