top of page

КАЛЕЙДОСКОП ПОДІЙ

Вітаємо із перемогою юних словолюбців Донеччини!


До міста над Ворсклою з’їхалися 148 юних знавців рідної мови – школярів 8–11-х класів із усіх областей України – переможців обласних олімпіад. Перевіряли знання та практичні навички учасників олімпіади 54 члени журі – кандидати, доктори педагогічних і філологічних наук, кращі вчителі загальноосвітніх шкіл із різних куточків країни.

Організаторами олімпіади виступили Міністерство освіти і науки України, Департамент освіти і науки облдержадміністрації, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М.Остроградського, Полтавська спеціалізована школа-інтернат №1.

Донецьку область на фінальному етапі ХХХ Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літературі в Полтаві представляла команда юних словолюбців:

  1. Теліженко Станіслав, учень 11 класу Новогродівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відділу освіти Новогродівської міської ради (учитель-наставник Возняк Тетяна Іванівна);

  2. Тонкошкур Олександра, учениця 11 класу загальноосвітньої школи І –ІІІ ступенів №26 управління освіти Краматорської міської ради (учитель-наставник Славинська Ольга Миколаївна);

  3. Коваль Євген, учень 10 класу Дружківської гімназії «Інтелект» відділу освіти Дружківської міської ради (учитель-наставник Бояринцева Марія Дмитрівна) ;

  4. Фуфлєва Софія, учениця 9 класу Словʼянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8 відділу освіти Словʼянської міської ради (учитель-наставник Юрченко Ольга Михайлівна).

Для них були найтепліші й найгучніші оплески присутніх під час відкриття та закриття олімпіади у великій актовій залі Полтавського педагогічного університету ім. В. Г. Короленка. На високому рівні учасники нашої команди впоралися із творчими завданнями з української мови та літератури. Так, твір Олександри Тонкошкур «Арфами… обізвалися гаї»: музичне світобачення Павла Тичини» увійшов до збірки найкращих творів учасників олімпіади. Лише четверо десятикласників написали творче завдання з української літератури на 11 балів із можливих 12, і серед них – Коваль Євген.

Йому цього разу фортуна усміхнулася найбільше, адже Євген став призером олімпіади й отримав диплом ІІІ ступеня!

Це престижне філологічне змагання – складне випробування інтелектуальних можливостей, вольових якостей. Сьогодні учасники заключного ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури діляться своїми враженнями.

Коваль Євген:

«Напевно, олімпіада стала найважчим випробуванням у моєму житті. Так! Це, без сумніву, можливість перевірити силу своєї волі, мужність духу. Часом здається, що довелося вийти за межі власної особистості. Цей прогрес прекрасний, а про такий досвід можна було лише мріяти. Дні змагань виявилися напруженими, але ми впоралися. Звісно, були зроблені помилки, однак я собою задоволений, адже знаю, скільки зусиль доклав, щоб досягти результату».

Тонкошкур Олександра:

«Я з нетерпінням очікувала на день початку змагань. Хвилювання, напружена підготовка… І нарешті можливість перевірити свої знання та випробувати творчі здібності. Завдання олімпіади виявилися цікавими, їх виконання принесло мені справжнє задоволення».

Теліженко Станіслав:

«Уже в перші дні перебування в Полтаві нам відкрилася її велич та краса. Самобутність цього міста, своєрідність його архітектури органічно вплетено в українську культуру. Незабутні враження залишив краєвид з Іванової гори.

Але ми приїхали сюди не як звичайні туристи. Наша мета – довести Україні, що українська мова квітне на Донеччині, що вогник української літератури сяє незмінним орієнтиром для нашої творчої молоді!»

Фуфлєва Софія:

«Не можу сказати, що завдання олімпіади виявилися надто складними, бо всі вони відповідали шкільній програмі. Та, зрозуміло, не обійшлося без оригінальних питань, над якими треба було поміркувати.

Завдяки олімпіаді я знайшла нових друзів з інших областей України».

Вітаємо юних словолюбців Донеччини та їхніх наставників із перемогою! Віримо, що наступного року команда Донецької області посяде ще вищі сходинки фінального етапу олімпіади. Але для досягнення успіху в майбутньому треба вже сьогодні розпочати плідну підготовку. І тоді на олімпійському небосхилі України засяяють нові зірки Донеччини!


 
 
 
bottom of page