Урок любові та добра з Миколою Джмелем
- Viddilukrfilolog
- 8 груд. 2017 р.
- Читати 2 хв
Я хочу сказати простими словами
Про те, що турбує мене вечорами,
Про те, як в думках я малюю картину,
Якою я бачу свою Україну!
Щирими рядками поета рідного краю Миколи Джмеля вітала учениця 11 класу Слов'янської загальноосвітньої школи №12 Харченко Катерина шановних гостей, що зібралися 8 грудня 2017 року на зустріч із автором цих слів. Понад 200 вчителів української мови та літератури та бібліотекарів загальноосвітніх шкіл Донеччини приїхали сьогодні в гостинну Слов'янську загальноосвітню школу – інтернат І-ІІІ ступенів №1.
Захід, що об'єднав любителів слова, організований за ініціативи департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації.
Микола Джміль (Микола Олександрович Сергієнко) – наш земляк, письменник, громадський діяч. Автор книжок «Долоні сонця», «Джерело істини», «Коло», «Аттіла, або Благовіст Любові». Творчий доробок сучасного поета надзвичайно актуальний зараз, зважаючи на значення для реалізації Концепції національно-патріотичного виховання в процесі вивчення літератури рідного краю.
У чому полягає справжня духовність? Духовна людина, на думку Майстра, живе за законами любові до ближніх – усіх, хто нас оточує, незалежно від віри та національності.
Великого значення у формуванні духовності Микола Джміль надає рідній мові. Відмовитися від неї – обрубати своє коріння.
Читаючи власні твори, поет змусив численну аудиторію пережити трагічні сторінки історії нашої країни. Хочеться відзначити величезний емоційний вплив творів Миколи Джмеля.
Микола Олександрович відкритий до спілкування з учителями та учнями. Вже кілька років він проводить у навчальних закладах заняття Духовності на тему: «Любов – гармонія життя».
Тільки Любов порятує цей Світ
Й людства зумовить духовності зліт, -
переконаний автор.
Радість із приводу зустрічі з поетом висловили Тетяна Сергіївна Байдаченко, завідувач відділу української мови та літератури Донецького облІППО, заслужений учитель України; Ольга Олександрівна Скібіна, завідувач інформаційно-бібліотечного відділу Донецького облІППО, Член Української Бібліотечної Асоціації; Лідія Петрівна Мазанова, методист Слов'янського методичного кабінету.
Миколу Джмеля та гостей зустрічі привітав танцювальний колектив народного танцю «Барвінок» школи-інтернату №1 (художній керівник Ткачова Олександра Вікторівна).
Сам поет відзначив теплу атмосферу, що панувала в залі.
Дякуємо за допомогу в організації заходу Слов'янському методичному кабінету та колективу Слов'янської загальноосвітньої школи – інтернату І-ІІІ ступенів №1.