Адвент-календар «СловоДвору» і як не з’їсти бабусю під час грудневих свят
- Viddilukrfilolog
- 4 груд. 2024 р.
- Читати 2 хв

Усі ми з нетерпінням чекаємо на Різдво, адже це свято нагадує про дитинство, про те, як добре бути разом із рідними людьми. Передсвяткове чекання – це час чудес і надій.

Грудень моволюбців розпочався стартом нового проєкту – «Адвент-календар “СловоДвору”», який презентувала координаторка Центру вивчення державної мови заслужений учитель України Тетяна Байдаченко. Щодня всі охочі можуть отримати «подарунок», який не тільки подарує гарний настрій, але й занурить у глибини мовознавства та української культури. Творять адвент-календар учителі-філологи Донеччини. Запрошуємо всіх за
подарунками в групу на фейсбуці (https://www.facebook.com/groups/slovodvir) або на дошку «СловоДвору» (https://padlet.com/bajdachenko/padlet-nfd3fj2kg8xov2b3). Очікуймо на Різдво разом, вивчаючи мову!

Чергове заняття з теми «Звертання» провела вчителька Костянтинівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №5 Костянтинівської міської ради Донецької області Юлія Андрієнко 4 грудня. Щоб не з’їсти рідну людину, почувши «Ходімо їсти бабусю», треба знати, який розділовий знак ставиться, де й чому. Тож учасники повторили, що таке звертання, ознайомилися з його різновидами, а також пригадали правила вживання розділових знаків у реченнях зі звертаннями.

Грудень багатий на визначні події, тому на уроці згадали про державні й релігійні свята цього тижня. Традиційно заняття розпочалося хвилиною мовчання в пам’ять про тих, хто загинув у результаті збройної агресії росії проти України.

Де ж побували словодвірці протягом уроку?
Юлія Володимирівна спочатку запросила всіх у банк, адже 4 грудня – Усесвітній день банків. Відвідувачі завітали у відділення банку й прокачали вміння пояснювати значення терміна, не називаючи його.
Потім спікерка ознайомила присутніх із різновидами звертань. Для практичного застосування теоретичних відомостей усі перенеслися у волонтерський центр (5 грудня – День волонтера) та потренувалися добирати звертання відповідно до ситуації мовлення.
Святий Миколай допоміг пригадати правильні закінчення кличного відмінка, і словодвірці відредагували лист Чудотворцю, день якого українці святкують 6 грудня. Цього ж дня ми відзначаємо ще одну важливу дату – День Збройних сил України. Юлія Володимирівна нагадала присутнім правила вживання розділових знаків у реченнях зі звертаннями та ознайомила з риторичними звертаннями. Закріпили знання, розв’язуючи квест патріотичної тематики: шукали звертання в пісні «Героям», досліджували творчість волонтера й добровольця Сергія Жадана, виділяли в листі до захисників риторичні звертання, пригадували літературні твори.
Наостанок подорожі календарем словодвірці надихнулися красою візерунків української хустки у відеороботі Віри Майбороди «Хустка, хусточка, хустина», адже 7 грудня — Усесвітній день хустки.
Традиційними елементами занять є короткий підсумок, коли учасники застосовують отримані знання в робочому зошиті «СловоДвору», та домашнє завдання, яке слухачі виконують за бажанням. Цього разу це SMS-листування бійця з коханою, де потрібно поставити звертання в кличному відмінку й виділити комами, та гра «Бінго» на основі поезій українських авторів. Протягом заняття учасники рахували Миколайчиків, які з’являлися та зникали, і найуважніші словодвірці змогли розв'язати мішок із подарунками.

Звертання покликані зближувати. Саме так і сталося на занятті в «СловоДворі». Завітайте до нас — і ви отримаєте знання й море позитивних емоцій. Якщо бажаєте отримувати анонси занять, запрошуємо до вайбер-групи за покликанням https://invite.viber.com/?g=nM00VBTyMFD9PTRJEIszN73PTVLrxMQT
Comments