Плекаємо мовлення в Очеретинській громаді
- Viddilukrfilolog
- 6 лист. 2024 р.
- Читати 2 хв

Однією з чудових традицій філологічної спільноти Донеччини є організація зональних семінарів, під час яких відбувається обмін досвідом, ідеями, планами, думками. Зараз, коли ми перебуваємо в різних куточках світу, такі зустрічі особливо цінні.
180 творців мовних світів — учителів української мови та літератури — зібралися 06 листопада 2024 року на зональному семінарі «Розвиток мовлення в умовах дистанційного навчання». Гостей зустрічали відділ мовно-літературної та мистецької освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та педагоги Очеретинської громади. Однодумці обговорили одне з найважливіших питань сучасної освіти: чи можливий розвиток мовлення учнів в умовах дистанційного навчання? Це схоже на спробу виростити квіти в умовах космічного вакууму – складно, але можливо!
З вітальними словами до учительської спільноти звернулися Вікторія Щербатюк, в.о.завідувача відділу мовно-літературної та мистецької освіти, Тетяна Байдаченко, методист відділу мовно-літературної та мистецької освіти, заслужений учитель України, та Тетяна Дубова, директор ЦПРПП Очеретинської ТГ. Наш семінар – це не просто зібрання фахівців, а справжня майстерня. Українські філологи Донеччини – ковалі слова, які в умовах тривалого онлайн-навчання мають не лише зберегти, але й примножити багатство української мови.
У першій частині зустрічі «Розвиток мовленнєвих навичок учнів як пріоритет мовної освіти» своїм досвідом поділилися Альона Сезоненко, учитель української мови та літератури Очеретинського НВК, яка розповіла про застосування ігрових технологій на уроках української мови в 5 класі «Мовленнєва країна»; Людмила Ільїна, учитель української мови та літератури Новоселівської філії Очеретинського НВК, наголосила на формуванні усного мовлення учнів за допомогою прийомів критичного мислення в 6 класі під час вивчення теми «Людина і природа в оповіданні Є Гуцала «Лось»; Нелля Гончарова, учитель української мови та літератури Очеретинського НВК, розкрила тему «Проєктна діяльність — ефективна технологія навчання учнів 5 класу» на уроці української літератури з теми «Країна улюблених казкових героїв».
Після педагогічного нетворкінгу та обміну враженнями, хвилини релаксації під час віртуальної екскурсії до оглядового майданчика «Білокузьминівські крейдяні скелі» про впровадження кейс-технології як засобу формування життєвих компетентностей учнів 7 класу на прикладі кейс-уроку «Небезпечна подорож за сіллю» (повість Г. Тютюника «Климко»)» до спільноти звернулась Юлія Мітіна, учитель української мови та літератури Верхньоторецького НВК. Про особливості проведення бінарного уроку в 5 класі «Краса природи в поезіях П.Тичини та Г.Гейне» та реалізацію методичної теми «Текстоцентричний підхід у формуванні мовної та мовленнєвої компетентностей учнів» розповіли Валентина Склярова, учитель німецької мови Красногорівської філії Очеретинського НВК, та Жанна Суравцова, учитель української мови та літератури Новобахмутівської філії Очеретинського НВК. Світлана Сергієнко, учитель історії Желаннівського НВК, розповіла про бінарний урок як нестандартну форму навчання.
Під час розгляду питань блоку «Від викликів до можливостей» Марина Гапій, учителька української мови та літератури Желаннівського НВК, Ангеліна Кобець та Ганна Анненкова, учителі української мови та літератури Очеретинського НВК, презентували можливості штучного інтелекту для розвитку мовлення, подкаст як засіб удосконалення зв’язного мовлення, проєктну діяльність як стратегію формування комунікативної компетентності та удосконалення творчих здібностей учнів та учениць.
Дистанційне навчання – це виклик, який має, однак, величезний потенціал. Ми маємо можливість експериментувати, впроваджувати нові методики та створювати інтерактивне середовище для навчання.
Запрошуймо однодумців разом шукати нові шляхи плекання мовлення! Нехай наше слово буде яскравим променем у темряві, а сучасні здобувачі освіти – майбутніми лідерами, здатними змінити світ!
Переглянути семінар можна за покликанням https://www.youtube.com/@BMLMO_DonoblIPPO
Comments