Пом’янули «незлим, тихим словом» у вільній сім’ї «СловоДвору»
- Viddilukrfilolog
- 5 бер.
- Читати 2 хв

Зустріч у «СловоДворі» напередодні Шевченківських днів провела вчителька Курахівського опорного закладу загальної середньої освіти №5 Курахівської міської ради Донецької області Ганна Поясова, яка запросила учасників заходу стати підписниками сторінки Тараса Шевченка в соціальній мережі «Інстаграм». 06 березня 2025 року учасники мовного клубу досліджували відокремлені уточнювальні члени речення.
Учні та учениці розмірковували над світлинами, які б розмістив Тарас Шевченко у своєму профілі, висували припущення щодо нікнейму Кобзаря.

Аби стати активним користувачем інстаграму, присутнім на занятті потрібно було спочатку опанувати мережеву лексику та неологізми, виконати вправу на повторення правопису слів іншомовного походження. Після орфографічної хвилинки та лексичної розминки, учасники впевнено опановували теоретичний матеріал про відокремлені уточнювальні члени речення.

Словодвірці здогадалися про секрет успішних блогерів: дописи мають бути конкретизованими, з уточненнями. Саме такі дописи створював би Тарас Шевченко, якби був користувачем соціальних мереж, а його блог, або мережденник, про українську культуру, історію та побут був би найпопулярнішим в Україні.

Словодвірці відшукували відокремлені уточнювальні члени речення в постах про викуп Шевченка з кріпацтва, про альбом офортів «Живописна Україна», мандрували Україною, у пошуках стінописів з Тарасом Шевченком. Відредагували дописи про стінописи, присвячені Кобзареві.

Учні та учениці побували на Меркурії, оглянули кратер, названий на честь Шевченка, а також відвідали експозицію плакатів «Квантовий стрибок Шевченка». Автор плакатів, Олександр Грехов, зобразив Шевченка зображеним в іпостасях Джека Горобця, Фантомаса, Людини-павука та інших героїв масової культури. Словодвірці спробували пояснити, що об’єднує Тараса Григоровича з цими образами. Ви теж можете завітати в мовний сад «СловоДвору» та ознайомитися з цими творами за покликанням https://padlet.com/bajdachenko/padlet-nfd3fj2kg8xov2b3

Завершився урок створенням речень про живописну Україну з відокремленими уточнювальними членами речення в робочому зошиті «СловоДвору».

Завітайте до мовного клубу, із нами цікаво й комфортно! Якщо бажаєте отримувати анонси занять, запрошуємо до вайбер-групи за покликанням https://invite.viber.com/?g=nM00VBTyMFD9PTRJEIszN73PTVLrxMQT !
Commentaires