Реалізація наскрізних змістових ліній на уроках української мови та літератури в умовах НУШ
- Viddilukrfilolog
- 28 серп. 2020 р.
- Читати 2 хв
Оновлено: 17 лист. 2020 р.
До участі в роботі секції вчителів української мови та літератури долучилося близько 250 осіб. Педагогічний майнкрафт із проблеми «Реалізація наскрізних змістових ліній на уроках української мови та літератури в умовах Нової української школи» відбувся у форматі вебінару. Спікер Тетяна Байдаченко, завідувач відділу української мови та літератури, заслужений учитель України, проаналізувала діяльність підрозділу щодо інформаційно-методичного супроводу реалізації наскрізних змістових ліній у процесі вивчення предмета та ознайомила з перспективами розвитку філологічної освіти Донеччини.
Україністи поділилися спільним крафтом (процесом) розвʼязання актуального питання реалізації наскрізних змістових ліній. Секрети корпоративної співпраці філологів як шлях до успішного впровадження ключових положень Нової української школи презентувала Наталія Воробйова, методист з навчальних дисциплін та виховної роботи КУ «Районний методичний кабінет» Покровської районної ради. Досвід роботи вчителів Краматорського міського методичного обʼєднання представила Марина Чеснокова, учитель Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №23 Краматорської міської ради; керівник окружного методичного обʼєднання вчителів української мови та літератури м. Краматорська. Про розроблені проєкти для реалізації наскрізних змістових ліній «Громадянська відповідальність» та «Здоровʼя і безпека» розповіли Світлана Каплунова, учитель Добропільського навчально-виховного комплексу «Гімназія – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1» Добропільської міської ради; керівник предметно-методичної комісії вчителів української мови та літератури м. Добропілля та Олена Царюк, учитель Маріупольської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №66 Маріупольської міської ради. З реалізацією наскрізної змістової лінії «Екологічна безпека та сталий розвиток» під час підготовки до твору-роздуму у форматі ЗНО за технологією змішаного навчання: ротаційні трійки педагогів ознайомила Галина Ягмурджі, учитель Маріупольської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №66 Маріупольської міської ради. Про проблему формування академічної доброчесності в контексті реалізації наскрізної змістової лінії «Громадянська відповідальність» на уроках української літератури філологам доповіла Олена Майнаєва, учитель опорного закладу «Торецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6» військово-цивільної адміністрації м. Торецьк.
Підбиваючи підсумки філологічного майнкрафту, учасники вебінару рекомендували мотивувати вчителів української мови та літератури до активного впровадження компетентнісного підходу через реалізацію наскрізних змістових ліній на уроках української мови та літератури, зокрема й під час дистанційного навчання; залучати педагогів міст (районів) до презентації та поширення власного педагогічного досвіду в друкованих фахових виданнях, на інтернет-ресурсах, методичних і творчих заходах різного рівня; спонукати вчителів до участі у творчих та методичних заходах різного рівня; поширювати та впроваджувати в містах (районах, ОТГ) презентований під час вебінару досвід творчих педагогів області. Учасники заходу будуть відзначені сертифікатами.
Comments