top of page

КАЛЕЙДОСКОП ПОДІЙ

Форум «Адаптаційний цикл базової середньої освіти на Донеччині: досвід Є!»

Оновлено: 13 груд. 2023 р.


18 серпня 2023 року відбувся форум «Адаптаційний цикл базової середньої освіти на Донеччині: досвід Є!», який працював за двома напрямами. Перший – це управлінська діалог-студія, під час якої представники управлінь освіти, територіальних громад, ЦПРПП поділилися досвідом організації роботи щодо підготовки педагогів громад до впровадження НУШ, а керівники пілотних закладів освіти та ЗЗСО області обговорили питання про зміни освітнього середовища в НУШ та виклики, з якими стикаються керівники під час упровадження нового стандарту; особливості оцінювання досягнень учнів НУШ; проєктну діяльність та організацію дистанційного навчання; особливості роботи у здійсненні комунікації з усіма учасниками освітнього процесу; наступність між початковою та базовою школою.

Другий напрям «Інноваційний простір учителя НУШ» об’єднав координаторів освітніх галузей Донецького облІППО, учителів-предметників 5–6 пілотних класів закладів освіти та педагогів, які викладали в 5 класах НУШ у 2022/2023 н. р. Під час роботи 11 секцій у межах освітніх галузей презентовано методичні кейси, створені педагогами області.

До роботи секції вчителів української мови та літератури (спікерка Олена Головіна) доєдналося 200 освітян області. Учасникам презентовано методичний кейс з української мови та літератури для учнів 5–6 класів НУШ, який містить календарне планування, розробки уроків, родзинки інноваційного педагогічного досвіду. Оскільки викладання в сучасному освітньому закладі передбачає не просто засвоєння знань, а й озброєння комплексом компетенцій, велику увагу приділено презентації авторських педагогічних стратегій і тактик, спрямованих на реалізацію фундаментальних положень Концепції “Нова українська школа”.

Спікерки секції розглянули питання формувального оцінювання, спрямованого на покращення навчальних навичок; упровадження ігрових і діяльнісних методів навчання в освітній процес; інтерактивної технології на уроках української літератури; індивідуальної освітньої траєкторії як персонального шляху розвитку здібностей, особистісних якостей і психічних процесів дитини; ознайомилися з новими підходами та принципами викладання на уроках української мови в НУШ.

Матеріали роботи секції можна переглянути за покликанням https://tinyurl.com/keysUML2023



 
 
 

Comments


bottom of page