top of page

КАЛЕЙДОСКОП ПОДІЙ

Щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним.


Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним. Творчість Тараса Григоровича Шевченка оновлює наші душі, закликає бути чесними й милосердними, щиро любити свій народ, свою Україну…

Всеукраїнський благодійний культурно-науковий фонд Тараса Григоровича Шевченка спільно з Інститутом літератури імені Тараса Григоровича Шевченка НАН України з нагоди дня народження Великого Пророка запровадив квест-марафон (березень-червень) за темою: «Чи знаємо ми Тараса Шевченка?» (творчість, життя, світова шевченкіана).

Мета заходу – долучення учнів загальноосвітніх шкіл до поглибленого ознайомлення з творчістю та життям українського Генія, адже Слово Кобзаря – це не тільки духовна зброя,

оберіг нашого народу, але й будівничий нашої держави, і від того, як ми дослухаємося до нього, залежить майбутнє нашої країни.

Квест-марафон відбувався в три тури: 1 - дистанційно, заявний – оголошення завдань, виконання тестів; 2 – дистанційний, відбірковий – для переможців першого туру, де учнів запрошено на третій тур.

Учні загальноосвітньої школи І-II ступенів №20, у кількості 5 осіб, залюбки взяти участь у квесті, але, на жаль, не стали переможцями, не пройшли до третього туру, окрім учня 7 класу, Тимчука Дениса.

Переможця I, II турів було запрошено 3 червня 2023 року на майданчик музею Тараса Шевченка в місті Каневі, де відбувся формат завершального туру квесту. Денис презентував дослідницький проєкт «Мистецька родина Кричевських і Тарасова гора», де отримав високу оцінку своєї роботи від президента Всеукраїнського культурно-наукового фонду Тараса Григоровича Шевченка Людмили Красицької та членів журі: завідувача відділу шевченкознавства Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка Олександра Бороня, зберігача фондів Музею історичного центру Києва Надії Наумової, завідувача кафедри української філології та суспільних наук Академії адвокатури України Тетяни Конончук та заслуженого діяча мистецтв Василя Довжика.

Своєю дослідницькою роботою учень 7 класу ЗОШ №20 міста Слов’янська Тимчук Денис розкрив вплив творчості Т.Шевченка на родину Кричевських – українських митців, співців українського народного стилю, що працювали для розбудови національної культури, бо саме це мистецтво освіжає душу, несе Відродження.


 
 
 

Comments


bottom of page