top of page

Відеоконференція

"Зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури: панорамний погляд на проблему"

10 березня 2016 року, відповідно до плану роботи Донецького облІППО, відбулася відеоконференція «Зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури: панорамний погляд на проблему».

Оскільки ЗНО сприяє створенню однакових можливостей для дітей і молоді у здобутті якісної освіти, його значення важко переоцінити. Тому напрямок методичного супроводу підготовки учнів до ЗНО Донецький обласний ІППО і відділ української мови та літератури зокрема вважають одним із пріоритетних.

Але тільки системна робота дає плідний результат. Саме тому ще в листопаді 2015 року виникла ідея відеоконференції «Зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури: панорамний погляд на проблему», що мала б на меті охарактеризувати проблему та шляхи її подолання з різних ракурсів, здійснюючи, так би мовити, панорамний погляд на ЗНО.

Підготовча робота тривала майже чотири місяці. Протягом цього часу відділом української мови та літератури Донецького облІППО було зібрано матеріали педагогів Донеччини щодо підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання. Сучасні стратегії вчителів Донеччини презентовано в такий спосіб. Із 15 січня в межах відеоконференції на сайті відділу української мови та літератури Донецького облІППО розміщено виставку кращих методичних матеріалів.

Приємно відзначити, що захід викликав багато схвальних відгуків. Розмаїття представлених на виставці форм вражає: відеофрагменти уроків, різноманітні завдання й тести, дидактичні ігри, авторські програми, посібники, довідники, програми самореалізації учнів, презентації, електронні тренажери, інтерактивні плакати, робочі зошити для учнів тощо. Донеччина має багатий творчий потенціал!

Ознайомитися з матеріалами виставки можна за посиланням:http://viddilukrfilolog.wix.com/zno-2016

Здійснюючи панорамний погляд на проблему, під час відеоконференції виступили не тільки методисти, педагоги, але й представники з-поміж учнів, батьків.

Особливості проведення ЗНО 2016 року висвітлила методист Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти Бірючева Дар’я Сергіївна.

Безперечно, порушена проблема є актуальною і в інших регіонах України. Ми радо зустріли ініціативу Миколаївської області долучитися до роботи конференції й щиро вдячні Шуляру Василеві Івановичу, в. о. директора Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, та його колегам за змістовні, цікаві виступи. Методисти та викладачі Миколаївської області представили свій досвід у сфері питання ЗНО.

Завідувач відділу української мови та літератури Донецького облІППО Байдаченко Тетяна Сергіївна презентувала учасникам заходу зміст реалізованої роботи у сфері питання, у тому числі виставку матеріалів. Моніторинг якості знань з української мови та літератури як індикатор готовності одинадцятикласників до складання ЗНО проаналізувала Попова Тетяна Юріївна, методист відділу української мови та літератури Донецького облІППО.

У завершальній частині заходу було надане слово педагогам, батькам Мар҆їнського району Донецької області, а також майбутньому випускникові. З ініціативи їхніх педагогів, а саме учителя Новоукраїнської школи Бойка Георгія Володимировича, конференція відбувалася в такому форматі.

Сподіваємося, що учасники конференції відшукали ту відсутню ланку у своєму методичному почерку, відкрили  інше бачення відомих речей.

Звертаємо вашу увагу, що на сайті відділу української мови та літератури Донецького облІППО до 25 березня можна скачати електронні сертифікати як доповідачів, так і учасників виставки матеріалів. Щира вдячність всім небайдужим до питання ЗНО учасникам-глядачам, серед яких представники Донецької, Миколаївської, Полтавської, Одеської областей.

З матеріалами конференції можна ознайомитися на сайті відділу української мови та літератури, а відеозапис заходу знайти за посиланням https://youtu.be/oXotbApBHfg

До ЗНО-2016 небагато часу, але ми ще можемо чимало зробити!

bottom of page