top of page

У 2022 році в переліку навчальних предметів, із яких проводитиметься зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, виокремлюють 1) українську мову та 2) українську мову і літературу.

Novyj-rysunok-16-1024x713.png
Novyj-rysunok-17-1024x671.png

Новації ЗНО-2021

Відеокоментар до завдань тесту пробного ЗНО з української мови і літератури

У дружньому колі: ЗНО без секретів

7 грудня 2016 року технологічний факультет ДДПУ гостинно відчинив двері для методистів, керівників ПМК, учителів української мови та літератури, які зібралися для участі в ІІІ сесії курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників опорної школи за темою «Hub school – школа з європейським рівнем якості освіти».

У межах проекту відбулася зустріч із начальником відділу змісту суспільно-гуманітарних навчальних предметів Українського центру оцінювання якості освіти Панченковим Андрієм Олексійовичем. Було розглянуто низку важливих питань, які хвилюють кожного вчителя – словесника. Із перших вуст педагоги області отримали інформацію про принципи вибору завдань до сертифікаційної роботи, ознайомилися з результатами ЗНО за 2016 рік, проаналізували недоліки в підготовці учнів, розглянули типові помилки в сертифікаційних роботах. І найголовніше – отримали поради, як скоригувати діяльність учителя, щоб надати дитині якісні освітні послуги.

Під час опрацювання текстів-зразків Андрій Олексійович наголосив на компетентностях та компетенціях, що перевіряються за допомогою завдань до тексту. Особливу увагу педагогів привернула психоемоційна складова опрацювання тексту, особливості його сприйняття учнями різних вікових груп. Під керівництвом викладача учасники заходу змогли зокрема самостійно проаналізувати творчі завдання відкритого типу. Надзвичайно важливими стали роз’яснення щодо міжнародного тестування PISA, яке є для нашої країни новим видом перевірки життєвих компетенцій.

Дуже цікаво вчителям української мови було спробувати себе в ролі учня та екзаменатора, виконуючи завдання, аргументуючи чи захищаючи свою позицію. Це відкрило можливості урізноманітнити завдання при підготовці учнів до ЗНО, на уроках розвитку зв’язного мовлення тощо.

Наприкінці зустрічі педагоги області від щирого серця подякували гостю за надану можливість ближче та глибше ознайомитись із особливостями ЗНО, побажали йому успіхів та висловили надію на подальші зустрічі.

У завершальній частині заняття учасники проекту «Hub school – школа з європейським рівнем якості освіти» виконали рефлексійну творчу роботу щодо бачення свого місця в опорній школі та власного проекту саморозвитку.

bottom of page